Kremy do opalania od Oriflame

  • Kosmetyki do opalania i po opalaniu
  • Co to jest SPF?
  • Jakich kremów do opalania należy używać by nie doszło do poparzenia słonecznego?
Dodano dnia 26.07.2014, przez Biuro Regionalne Oriflame nr 2 Częstochowa


Latem, kiedy słońce mocniej daje o sobie znać, zawsze należy pamiętać o stosowaniu kosmetyków z filtrami. Powinno się ich używać nie tylko podczas wyjazdu na wakacje, ale codziennie, niezależnie od tego czy idziemy na spacer, do pracy czy popracować w ogrodzie.

Skoro już wiemy, że kremy przeciwsłoneczne to niezbędnik każdego letniego dnia, pozostaje tylko rozwiać niepewność jaki filtr kiedy należy stosować.

Bezpieczne opalanie z Oriflame Zaczynając od bardzo jasnej skóry: osoby o takiej karnacji powinny stosować kremy o SPF min. 25, a przy dłuższym przebywaniu na słońcu nawet 50.

Dla jasnej skóry przy niskiej i średniej intensywności słońca sprawdzą się filtry 15-25, przy wysokiej - podobnie jak przy cerze bardzo jasnej - SPF 50.

Normalna skóra potrzebuje ochrony przynajmniej SPF 10-15, a przy bezpośredniej ekspozycji na słońce SPF 20-25.

Osoby o ciemnej karnacji mogą używać kosmetyków o dość niskim faktorze (np. SPF 10), ale już podczas sesji opalania się powinny zabezpieczyć swoją skórę kremem z SPF 15-20.

Wszystkie niezbędne produkty do opalania znajdziecie w ofercie Oriflame. Z katalogu można zamówić kremy, balsamy i spraye o SPF od 10 do 50. Kosmetyki te są w 100% godne polecenia. Doskonale chronią przed poparzeniami, mają lekkie, nie klejące konsystencje oraz są wodoodporne.

Zobacz wybrane kosmetyki z filtrami z katalogu Oriflame.

Co to jest SPF?


Każdy krem, balsam lub olejek przeznaczony do opalania powinien posiadać na swoim opakowaniu symbol "SPF" oraz stojącą obok niego liczbę. O czym właściwie to nas informuje? SPF (ang. Sun Protection Factor) to wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej. Liczba, która go określa wyznacza stopień blokowania szkodliwego promieniowania UVB. SPF wyraża stosunek dawki promieni, która wywoła rumień na skórze zabezpieczonej kremem do ilości promieni doprowadzających do takiego samego oparzenia, ale na skórze nie posmarowanej żadnym produktem z filtrem przeciwsłonecznym.

Mówiąc prościej, używając kremu mającego oznaczenie SPF 30 musimy narazić naszą skórę na trzydziestokrotnie dłuższe przebywanie na słońcu, niż w przypadku nie stosowania żadnego kosmetyku, by mogło dojść do poparzenia. Należy pamiętać, że faktory nie sumują się - stosując krem o SPF 10, a następnie SPF 15, nie uzyskujemy faktora 25. Nie wykluczone jest jednak, że razem mogą one lepiej chronić naszą skórę niż stosowane samodzielnie.

Kosmetyki do opalania i ich stosowanie


Pamiętaj! Kosmetykiem z filtrem należy posmarować się ok. 20 minut przed wyjściem na słońce. Dopilnuj aby pokryć nim całe ciało ze szczególnym uwzględnieniem odsłoniętych miejsc jak np. twarz, kark czy ramiona. Przechowuj kremy i balsamy w chłodnym i zaciemnionym miejscu, na plażę możesz zabrać je w specjalnej torebce termicznej. Wróć do strony głównej naszego bloga

podziel się swoją opinią Wyraź swoje zdanie lub zapytaj o właściwości produktu.
dodaj opinię / zadaj pytanie
Twoja ocena (opcjonalnie):


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z publikowaniem komentarza. Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Biuro Regionalne Premium Oriflame nr 2 w Częstochowie, ul. Mirowska 14, Częstochowa.
Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych.


Oświadczam iż zapoznałem się z regulaminem korzystania ze strony kosmetyki.czest.pl
Twój komentarz został wysłany i oczekuje na publikację.

Nie ma jeszcze żadnych opinii. Podziel się z nami swoją opinią, skomentuj produkt!