Ecobeauty - naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała

  • Ekologiczna seria naturalnych kosmetyków do twarzy i ciała.
  • Wyprodukowana ze składników naturalnych i organicznych!
  • Pozbawiona szkodliwych i drażniących substancji!
  • Proces produkcji kosmetyków Ecobeauty opiera się na porozumieniu z 4 organizacjami promującymi odpowiedzialną społecznie działalność, naturalność i ochronę środowiska!
Dodano dnia 29.07.2014, przez Biuro Regionalne Oriflame nr 2 Częstochowa


Coraz większa liczba osób ma lepszą świadomość na temat szkodliwości niektórych substancji używanych w przemyśle kosmetycznym. Okazuje się, że pewna część związków ma negatywny wpływ na nasze środowisko, a co za tym idzie - również i na nas. Oriflame od zawsze przykładało wielką wagę do zdrowia swoich konsumentów i natury, dlatego do produkcji stosuje jedynie organiczne ekstrakty z roślin i wybiera tylko te składniki, które cechuje minimalny negatywny wpływ na otoczenie.

Zwieńczeniem tych postanowień jest seria kosmetyków naturalnych Ecobeauty stanowiąca hołd dla ekologii. Każdy jej produkt oprócz dobroczynnego działania dla naszej skóry, które poprawia jej kondycję, przyczynia się także do ochrony środowiska naturalnego.

Naturalne kosmetyki Oriflame

Wolne od szkodliwych substancji


Seria Ecobeauty od Oriflame została przetestowana dermatologicznie. W składzie jej produktów nie znajdziesz: parabenów, olejów mineralnych, silikonu, substancji pochodzenia zwierzęcego czy syntetycznych substancji zapachowych. Przy produkcji zużywa się w zamian za to minimum 95% składników pochodzenia naturalnego, w tym 50% składników pochodzących z roślin z kontrolowanych upraw ekologicznych. Swoją późniejszą czystość i świeżość produkty Ecobeauty zawdzięczają innowacyjnemu systemowi hermetycznego pakowania, nie konserwantom.

Respekt wobec natury i ludzi


Kosmetyki Ecobeauty dbają nie tylko o swoich konsumentów. Przy ich produkcji równie istotne dla Oriflame stało się środowisko oraz bezpieczeństwo ludzi biorących udział w tym procesie.

Sprawiedliwość i etyka, którymi kieruje się firma spowodowały, że składniki potrzebne do wyrobu produktów serii Ecobeauty pozyskiwane są zgodnie z zasadami Fairtrade, które umożliwiają producentom ustalać uczciwe ceny i pracować w przyzwoitych warunkach. Fairtrade to również obietnica inwestycji w rolników i pracowników socjalnych oraz projekty rozwojowe - wszystko w trosce o kraje rozwijające się.

Kosmetyki Ecobeauty posiadają certyfikat Ecocert, który nadawany jest przez organizację promującą naturalne składniki i produkcję nie ingerującą w środowisko. Seria Ecobeauty została nim nagrodzona, ponieważ cechuje ją najwyższa jakość oraz zawartość naturalnych i organicznych składników.

Oriflame nigdy nie prowadziło testów składników kosmetycznych oraz produktów finalnych na zwierzętach ani nie zlecało takich testów swoim kontrahentom na żadnym z etapów procesu produkcji. Certyfikat Vegan Society potwierdza to i daje nam pewność, że produkty Ecobeauty nie miały styczności ani wpływu na świat zwierząt.

Dodatkowo Oriflame korzysta z papieru pozyskiwanego z lasów certyfikowanych przez FSC (organizację zapobiegającą globalnemu wylesieniu) oraz z materiałów biodegradowalnych lub nadających się do ponownego przetworzenia. Przykładowo flakon wody toaletowej Puressence zrobiony jest w 100% z przetworzonego szkła, a jego nakrętka wykonana jest z drewna z odpowiedzialnie zarządzanych lasów (podobnie jak kartonowe opakowanie).

Oferta Ecobeauty by Oriflame


Zobacz jakie produkty znalazły się w ofercie kosmetyków ekologicznych Ecobeauty. Kliknij w link aby przejść do szczegółowego opisu wybranego kosmetyku.

Krem do twarzy na dzień Ecobeauty
Krem do twarzy na noc Ecobeauty
Krem pod oczy Ecobeauty
Podkład nawilżający Ecobeauty
Żel pod prysznic Ecobeauty
Woda toaletowa Puressence by Ecobeauty

Ocena serii Ecobeauty


Kosmetyki naturalne Ecobeauty są w 100% godne polecenia - ich dobroczynne działanie jest już widoczne po ok. 2 tygodniach od rozpoczęcia stosowania, a dodatkowo używając ich wspomagamy ochronę środowiska.

Kremy charakteryzują się dość gęstą, ale nie tłustą konsystencją, są bardzo wydajne i mają piękny, naturalny zapach. Żel pod prysznic nie zawiera mydła, w zamian za to w jego składzie znajdziemy organiczną glicerynę, organiczny olej kokosowy i cukier - wszystkie pochodzące z upraw Fairtrade. Ze względu na tak czysty skład żel polecamy do skóry skłonnej do alergii i bardzo wrażliwej - ryzyko wystąpienia podrażnienia czy uczulenia przy używaniu tego produktu jest naprawdę minimalne. Podkład dostępny jest w 5 odcieniach, nadaje skórze cudownego blasku i usuwa oznaki zmęczenia. Ma średnio gęstą konsystencję, ale mimo to gładko się rozprowadza. Zapewnia efekt średnio mocnego krycia i nie wymaga poprawek w ciągu dnia. Organiczne masła Shea ujęte w jego składzie sprawia, że podkład ma dodatkowo działanie nawilżające i zmiękczające. Woda toaletowa ma dość nietypowy zapach oparty na bazylii, ylang-ylang i wetiwerii. Z pewnością znajdzie swoje wielbicielki, które polubią tę niespotykaną, oryginalną i harmonijną kompozycję. Wróć do strony głównej naszego bloga

podziel się swoją opinią Wyraź swoje zdanie lub zapytaj o właściwości produktu.
dodaj opinię / zadaj pytanie
Twoja ocena (opcjonalnie):


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z publikowaniem komentarza. Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Biuro Regionalne Premium Oriflame nr 2 w Częstochowie, ul. Mirowska 14, Częstochowa.
Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych.


Oświadczam iż zapoznałem się z regulaminem korzystania ze strony kosmetyki.czest.pl
Twój komentarz został wysłany i oczekuje na publikację.

Nie ma jeszcze żadnych opinii. Podziel się z nami swoją opinią, skomentuj produkt!